IPW_LOGO.png

INNY PUNKT WIDZENIA

  

 

 

INNY PUNKT WIDZENIA

GABINET TERAPII POZNAWCZO-

BEHAWIORALNEJ

I EMDR

 

DO PEWNEGO MOMENTU W ŻYCIU RADZIMY SOBIE, JAKOŚ IDZIE, POMAGA ROZMOWA Z PRZYJACIELEM, PRZECZYTANY PORADNIK, OBEJRZANY PROGRAM...

 

BYWA JEDNAK, ŻE NIE DA SIĘ UJARZMIĆ ZŁEGO SAMOPOCZUCIA I ŻYCIE NIE TOCZY SIĘ PO NASZEJ MYŚLI, A STARE, WYPRÓBOWANE METODY PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ.

 

Jeżeli czytasz te słowa, to prawdopodobnie zdajesz sobie z tego sprawę, być może czujesz przykre emocje, z którymi trudno sobie poradzić lub znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej. Tak, jak w naturalny sposób korzystamy z pomocy takich profesjonalistów, jak prawnicy, lekarze, malarze czy elektrycy, tak też, gdy coś nie działa w sferze naszego samopoczucia, naturalnym krokiem jest zwrócenie się o pomoc psychologiczną.

Rozmowa z psychoterapeutą pomaga zrozumieć sytuację, jej przyczyny, wspólnie wypracować sposoby jej zmiany, a także przetestować i ćwiczyć nowe, efektywne reakcje na swój wewnętrzny oraz zewnętrzny świat.

Sesje terapeutyczne odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 50 min. Długość terapii zależy od problemu, może zająć parę miesięcy, ale może wymagać o wiele dłuższego czasu, jeżeli problem jest osadzony w głębszych pokładach psychiki.

Sesje EMDR trwają 80 min, natomiast proces terapeutyczny jest krótszy.

Zapraszam…